• 24-OCT-2018

Dunlop obsadil první místo v každoročním testu zimních pneumatik autoklubu ADAC

Praha, 18. října 2018 – Automotokluby ADAC, TCS a ÖAMTC zveřejnily své každoroční testy zimních pneumatik, první místo v nich obsadily pneumatiky Dunlop. V testu pneumatik o rozměru 175/65R14 překonaly Dunlop Winter Response 2 deset konkurenčních výrobků[1] a byly korunovány jako přední zimní pneumatiky.
Editoři ocenili Dunlop Winter Response 2 za silnou výkonnost při všech zimních jízdních podmínkách – na mokré nebo zasněžené, i na suché vozovce. Celkově pokládají Winter Response 2 za velmi vyvážené a z hlediska spotřeby úsporné pneumatiky.
 
Jistota v zimních podmínkách
Díky úhlovému uspořádání příčných drážek v ramenní oblasti mohou pneumatiky Dunlop Winter Response 2 lépe vyvažovat odstředivé síly, což přispívá k lepší přilnavosti v zatáčkách na zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Jejich konstrukce dále také snižuje deformaci kostry, což zlepšuje hodnotu valivého odporu. Hladká horní bočnice a ramenní oblast usnadňují proudění vzduchu kolem pneumatiky a snižují tak odpor vzduchu.
Výrobky značky Dunlop zaručují špičkovou výkonnost za všech povětrnostních podmínek, včetně zimních,“ řekl Mike Rytokoski, viceprezident a ředitel marketingu značky Dunlop v Evropě. „Zisk prvního místa v testu zimních pneumatik ADAC, TCS a ÖAMTC je jen dalším potvrzením jejich špičkové kvality.”
 
Dunlop
 
Dunlop je jedním z předních světových výrobců výkonných a vysoce výkonných pneumatik s impozantní historií plnou úspěchů v motoristickém sportu. Značné zkušenosti ze závodů vedou značku Dunlop k zavádění inovativních technologií také do pneumatik určených pro běžný provoz. Se zaměřením na potěšení z jízdy, pneumatiky Dunlop nabízí všem typům motoristů nejnovější technologie a vysokou výkonnost.
 
Další informace na www.dunlop.eu
Další informace a obrazový materiál na news.goodyear.eu
 
[1] Zveřejnil ADAC 25. září 2018, vydání 19. Test 12 různých pneumatik. Dělené první místo s Continental WinterContact TS860. Rozměr: 175/65 R14 82T, testovací vůz: Ford Fiesta, lokalita: Contidrom (Německo), Testworld (Finsko).