• 17-OCT-2017

Zimné pneumatiky Goodyear a Dunlop na stupňoch víťazov v testoch časopisov Auto Bild, Auto Bild allrad a Auto Bild sportscars

Známy nemecký automobilový časopis Auto Bild a spriaznené publikácie Auto Bild allrad a Auto Bild sportscars uverejnili výsledky svojich každoročných testov zimných pneumatík. V teste Auto Bild allrad[1] obsadila prvé miesto pneumatika Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Auto Bild[2] ocenil Dunlop Winter Sport 5 ako miestom na stupňoch víťazov, tak i ohodnotením ‚Vzorná‘. Rovnaký výsledok dosiahla Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 v teste Bild sportscars[3].

Pre vozidlá SUV s ich vysokou hmotnosťou a vysoko položeným ťažiskom majú dobré zimné pneumatiky zásadný význam. Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 je na túto úlohu dobre vybavená: Auto Bild Allrad ju pochválil za vysokú úroveň bezpečnosti a veľmi dobrú výkonnosť na snehu. Pneumatike sa podľa neho vodí veľmi dobre aj z hľadiska odolnosti voči aquaplaningu. Časopis vysoko hodnotil aj pohodlie pri jazde a ovládateľnosť vozidla na suchej vozovke.

Auto Bild udelil pneumatike Dunlop Winter Sport 5 v teste zimných pneumatík miesto na stupňoch víťazov. Z dvadsiatich testovaných výrobkov získala Dunlop Winter 5 ako jedna z iba troch pneumatík ocenenie ,Vzorná'. Podľa redakcie časopisu patria k jej silným stránkam dobre vyvážený výkonnostný potenciál, jej dynamická ovládateľnosť na zasneženej a mokrej vozovke a krátka brzdná dráha na mokrých cestách. V Auto Bild sportscars dosiahla pneumatika Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 rovnaký výsledok a obsadila tiež miesto na stupňoch víťazov, pričom získala hodnotenie ,Vzorná'. V tomto teste dostala pochvalu za vyvážený talent pre zvládanie najrôznejších podmienok s presvedčivým výkonom v zimných podmienkach, športovým a priamym správaním na snehu a mokrej vozovke a za presné riadenie.

"Výsledky všetkých týchto testov nás veľmi tešia," povedal Mike Rytokoski, riaditeľ marketingu Goodyear Dunlop Europe. "Zima v Európe dokáže vodičom pripraviť skutočne ťažké podmienky, preto sme venovali také úsilie, aby sme im zabezpečili pokoj v duši a bezpečnú a pohodlnú jazdu aj v tých najtvrdších podmienkach bez akéhokoľvek kompromisu, pokiaľ ide o výkonnosť."

--------------

[1] Auto Bild allrad (Nemecko) – vydanie 11 Zima 2017 – 225/55R17 – Testovacie vozidlo BMW X1. Stupne víťazov: 1: Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, 2: Continental WinterContact TS850P, 3: Michelin Alpin 5 6UTO

[2] Auto Bild sportscars (Nemecko) – vydanie 11 – október 2017 - 225/40R18 – Testovací vozidlo VW Golf GTi Performance. Stupne víťazov: 1: Continental WinterContact TS850P, 2: Michelin Pilot Alpin PA 4, 3: Goodyear UltraGrip Performance Gen-1.

[3] Auto Bild sportscars (Nemecko) – vydanie 11 – október 2017 - 225/40R18 – Testovacie vozidlo VW Golf GTi Performance. Stupne víťazov: 1: Continental WinterContact TS850P, 2: Michelin Pilot Alpin PA 4, 3: Goodyear UltraGrip Performance Gen-1.