• 03-SEP-2017

Pneumatiky Goodyear pre popredné svetové preteky ťahačov

Bratislava, 20. apríla 2017 – Na Majstrovstvách Európy ťahačov FIA 2017, avizovaných ako 'najveľkolepejšie preteky ťahačov na celej planéte', bude Goodyear opäť všetkým súťažiacim dodávať svoje špeciálne vyvinuté pretekárske pneumatiky pre ťahače. Pretekárske tímy už začali s prípravou a skúškami, aby mali istotu, že sú na začatie sezóny na rakúskom okruhu Red Bull Ring v dňoch 13. a 14. mája dobre pripravené.

Goodyear bude pri svojej v poradí už trinástej sezóne európskych pretekov ťahačov jazdcom opäť dodávať pretekárske nákladné pneumatiky 315/70R22.5, ktoré sú výsledkom jeho výskumu, vývoja a skúseností s pretekmi ťahačov získavaných už od roku 2004. Práve vtedy spoločnosť začala dodávať pre majstrovstvá špeciálne nákladné pneumatiky schopné nasadenia na pretekárskych strojoch s výkonom 1500 koní a hmotnosti 5,5 tony, ktoré môžu vyvinúť rýchlosť až 160 km/h.


Ako výhradného partnera Majstrovstiev Európy ťahačov zvolila v roku 2016 značku Goodyear na ďalšie tri roky Medzinárodná automobilová federácia FIA (Federation Internationale de l'Automobile); ďalej tak predĺžila predchádzajúce dlhodobé partnerstvo.

"Tešíme sa na sezónu 2017, v poradí už trinástu, počas ktorej podporujeme európske preteky ťahačov. Naša účasť v tomto jedinečnom športe nám dovoľuje demonštrovať vysokú výkonnosť našich pretekárskych nákladných pneumatík, postavených na rovnakej kostre ako štandardné nákladné pneumatiky, ktoré používajú tisíce autoparkov v celej Európe. Pri pretekoch sa tiež môžeme stretávať s truckovými nadšencami a hovoriť s nimi o svojom odhodlaní podporovať preteky ťahačov a celú oblasť dopravy a o svojich ďalších výrobkoch, technológiách, službách a riešeniach, ktoré v odbore nemajú obdoby," povedal Benjamin Willot, riaditeľ marketingu pneumatík značky Goodyear pre úžitkové vozidlá v Európe, na Blízkom východe a v Afrike.


Pretekárske pneumatiky Goodyear Truck Racing sú špeciálne vyvinuté pre preteky ťahačov. Sú skonštruované na báze štandardnej kostry nákladných pneumatík 315/70R22.5 najnovšej generácie, ktorá sa vyznačuje veľmi vysokou robustnosťou. Špeciálna vrstva behúňa a zmes s vysokou priľnavosťou sú výsledkom rozsiahlych skúseností značky Goodyear s automobilovým športom. Pneumatiky obsahujú aj špeciálnu medzivrstvu, ktorá zabraňuje prehrievaniu a chráni pneumatiku pred poškodením a nadmerným opotrebovávaním. Asymetrický dezén behúňa zaisťuje vysokú priľnavosť ako na suchom, tak i na mokrom povrchu, čo je veľmi dôležité, pretože pri pretekoch sa používa iba jeden typ pneumatík. Všetky pretekárske pneumatiky Goodyear sú vybavené technológiou RFID (Radio Frequency Identity), ktorá im poskytuje unikátnu identitu. Technológiu "čipovanie pneumatiky" využívajú zástupcovia FIA na monitorovanie každej jednotlivej pneumatiky, aby bolo zaručené, že všetky pretekárske tímy dodržiavajú platné predpisy o počte a použití pretekárskych pneumatík.

Takže, bude Jochen Hahn naďalej dominovať seriálu pretekov so svojím novým ťahačom Iveco alebo sa koruny pre víťaza tento rok zmocní Buggyra International Racing System? A čo Tankpool24 Mercedes-Benz a dvojnásobní majstri Norbert Kiss a Rene Reinert usilujúci takisto o víťazstvo? A dokáže Steffi Halm podávať rovnako fantastické výkony ako vlani? Už májové úvodné preteky sezóny v Rakúsku odhalia, kto je tento rok naozaj najviac vo forme.


Program pretekov 2017 FIA European Truck Racing Championship


13. - 14. mája – Red Bull Ring/Spielberg – Rakúsko
27. - 28. mája – Misano – Taliansko
15. - 16. júna – Slovakiaring – Slovensko
  2. - 3. júna – Nürburgring – Nemecko
 26. - 27. augusta – Hungaroring – Maďarsko
  2. - 3. septembra – Most – Česká republika
16. - 17. septembra – Zolder – Belgicko
22. - 23. septembra – Le Mans – Francúzsko
  7. - 8. októbra – Jarama – Španielsko