• 08-DEC-2017

Nové pneumatiky Goodyear pre mega návesy

Nové pneumatiky Goodyear pre spoločnosť Berger umožňujú zvýšiť nosnosť mega návesov a znížiť náklady na prevádzku

Pneumatiky s rozmerom 19,5” pre odľahčené mega návesy so zaťažením10 ton na nápravu

Spoločnosť Goodyear vyvinula v spolupráci s popredným výrobcom odľahčených návesov, spoločnosťou Berger, nové návesové pneumatiky, ktoré operátorom pomôžu zvýšiť nosnosť ich vozidiel. Nové pneumatiky FUELMAX T 435/50R19.5 HL 164K Goodyear vyvinul s cieľom zvýšiť hmotnostnú kapacitu mega návesov so zdvojenou (tandemovou) nápravou: majú menší polomer rotácie a vyhovujú pre nápravový tlak 10 ton. Ich ďalší veľký prínos pre prevádzkovateľa spočíva v úspore poplatkov za využitie komunikácií v niektorých krajinách, ako napríklad v Nemecku alebo Švajčiarsku, kde sú štvornápravové kombinácie spoplatnené menej ako vozidlá s piatimi nápravami.

V porovnaní s bežnou 40- tonovou súpravou s 27- tonovým trojnápravovým návesom a celkovo piatimi nápravami môže prevádzkovateľ vozového parku s štvornápravovými súpravami s celkovou hmotnosťou 38 ton, do ktorých je zapojený náves BERGERecotrail® s 20- tonovým podvozkom a dvojitou nápravou, ročne len na poplatkoch v Nemecku ušetriť 2160 €*. Vozidlo naviac disponuje celkovou prepravnou kapacitou 25 ton (vlastná hmotnosť odľahčeného tandemového mega návesu BERGERecotrail® predstavuje iba 4,7 tony). 

"Pre mnohých prevádzkovateľov mega návesov hrá prepravný objem dôležitejšiu úlohu než maximálna hmotnosť a nižšie poplatky za štvornápravové súpravy - ak sa v krajine ponúkajú - rovnako ako nižšie náklady na pohonné hmoty a údržbu pre nich môžu byť veľmi atraktívne. S 9- tonovými nápravami však v mnohých prípadoch predstavovala problém ich obmedzená hmotnostná kapacita," povedal Armin Lechner, hlavný produktový manažér spoločnosti Berger Fahrzeugtechnik GesmbH. "Riešením bolo zvýšiť prípustné zaťaženie nápravy na 10 ton a na to sme potrebovali pneumatiky so záťažovým indexom 164 (5000 kg). V podobe pneumatík FUELMAX T High Load spoločnosti Goodyear sme našli prémiový výrobok, ktorý nám umožňuje presne splniť požiadavky našich zákazníkov."

Pneumatiky High Load Goodyear FUELMAX T 435/50R19.5 HL 164K Goodyear vyvinul v spolupráci s Berger Fahrzeugtechnik GesmbH a budú prvými prémiovými nákladnými pneumatikami tohto rozmeru a záťažového indexu. Goodyear spolupracuje dlhodobo s týmto rakúskym výrobcom návesov a Berger sa tak stane prvým výrobcom, ktorý bude môcť nové pneumatiky využiť v prvovýrobe.

"Návesové pneumatiky na nápravové zaťaženie 10 ton sme prvýkrát predstavili na veľtrhu IAA Commercial Vehicle Show v Hannoveri v roku 2010. Boli určené špeciálne na zvýšenie užitočnej hmotnosti návesov so zdvojenou nápravou," povedal Benjamin Willot, riaditeľ marketingu nákladných pneumatík Goodyear Dunlop v regióne Európa, Blízky východ a Afrika. "Išlo však o pneumatiky s rozmerom 22,5", takže neboli vhodné pre mega návesy, v ktorých sa používajú ráfiky 19.5". V spolupráci so spoločnosťou Berger sme teraz vyvinuli nové prémiové pneumatiky aj pre odľahčené mega návesy so zdvojenou nápravou, takže prevádzkovatelia budú môcť využívať výhody ľahších návesov a nižšieho spoplatnenia v niektorých krajinách. "


Návrh nových pneumatík pochádza už z roku 2015, keď si prevádzkovatelia začínali uvedomovať finančné výhody toho, že vymenia návesy s tromi nápravami za dvojnápravové návesy. Hlavným prínosom bolo nižšie spoplatnenie v Nemecku: jazda štvornápravovej súpravy je o 0,018 € na kilometer lacnejšia ako prevádzka súpravy päťnápravovej. Aj z hľadiska prevádzkových nákladov sú návesy s dvojitou nápravou výhodnejšie než návesy s tromi nápravami, pretože majú menej bŕzd a pneumatík. Pre zvýšenie užitočného zaťaženia tandemových návesov však prevádzkovatelia požadovali namiesto štandardných 9 ton 10- tonové zaťaženie nápravy. Tento koncept je zvlášť príťažlivý pre mnohých prevádzkovateľov mega návesov, pre ktorých podnikanie býva dôležitejší prepravný objem než maximálna hmotnosť.

* pri ročne najazdených 120 tisíc kilometroch  na spoplatnených komunikáciách v Nemecku.