• 13-MAY-2018

Nové pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV

Spoločnosť Dunlop uvádza na trh nový rad pneumatík Sport Maxx RT 2 SUV, ktoré vychádzajú z výborne hodnotených pneumatík Dunlop Sport Maxx RT 2 a rozširujú ich ponuku o rozmery pro SUV.

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV boli skonštruované špeciálne pre vodičov SUV vozidiel, ktorí vyhľadávajú dynamickú športovú jazdu. Vyznačujú sa vynikajúcou priľnavosťou na suchej i mokrej vozovke a zaručujú skvelú ovládateľnosť, spoľahlivosť v zákrutách a presnosť riadenia vo vyšších rýchlostiach.[1] Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV vykazujú takisto vynikajúcu priľnavosť a veľkú styčnú plochu s vozovkou počas náročných manévrov a v zatáčkach.

Presnejšie riadenie

Konštruktéri značky Dunlop ďalej zdokonalili tvar pneumatík pre SUV. Výsledkom je rovnomernejšie rozloženie tlaku v stope pneumatiky, čo zaručuje konštantný a rovnomerný kontakt s vozovkou. To zlepšuje ovládateľnosť v zatáčkach a pri riadení vo vysokej rýchlosti.

Skvelá priľnavosť na suchej i mokrej vozovke  Nová generácia behúňovej zmesi vyvinutá špeciálne pre Sport Maxx RT 2 SUV obsahuje prídavok živice, ktorá upravuje trenie medzi pneumatikou a vozovkou. Výsledná vyššia priľnavosť povrchu pneumatiky sa prejavuje vynikajúcou výkonnosťou na suchej i mokrej vozovke.

Vynikajúca ovládateľnosť a správanie sa v zatáčkach

Zosilnený dezén behúňa so zošikmenými dezénovými drážkami v tvaru písmena V obmedzuje pohyb behúňa a zvyšuje jeho pevnosť vo všetkých smeroch. Dezén taktiež posilňuje priľnavosť a kontakt s vozovkou počas športovej jazdy a v zatáčkach.

Pri konštrukcii a vývoji vysoko výkonných pneumatík Dunlop zhodnotil skúsenosti, ktoré získal pri mnohých víťazstvách v rôznych motoristických pretekoch,” povedl Mike Rytokoski, Chief Marketing Officer v Goodyear Dunlop Europe. „Motoristický šport predstavuje najprísnejší test a skúšobný terén, pretože dovoľuje zber významného objemu dát a spätnú väzbu od vodičov a umožňuje porovnanie s ostatnými značkami s cieľom ďalej posúvať hranice inovácií.”

 

[1] Testy realizovala TÜV SÜD Product Service Gmbh v októbri 2017 na objednávku spoločnosti Goodyear Dunlop. Rozmer nové UHP pneumatiky: 255/50 R19; Testovacie vozidlo: BMW X5, Mazda Tribute; Lokality: Mirefal (F), Papenburg (D) TÜV SÜD Garching (D); Správa č. 713117618D-04.