• 18-MAR-2018

Jeden rok, štyri nové pneumatiky. Dunlop na čele vo vývoji hyperšportových pneumatík.

Vďaka zaradeniu pneumatík SportSmart TT do svojho výrobného portfólia disponuje spoločnosť Dunlop najnoviou a najmodernejšou ponukou v oblasti hyperšportových pneumatík.

SportSmart TT sú štvrtými novými hyperšportovými pneumatikami, ktoré značka Dunlop uviedla na trh v uplynulom roku. Završujú jej vlani ohlásenú stratégiu nového prístupu k tomuto segmentu, v ktorej duchu sa Dunlop rozhodol obmeniť svoj sortiment hyperšportových pneumatík tak, aby mohol ponúkať "pneumatiky pre každý typ jazdca".

Uvedením pneumatík SportSmart TT na trh sa Dunlop vracia do segmentu hyperšportových pneumatík, v ktorom si naposledy meral sily s konkurenciou s vyhlásenými pneumatikami Qualifier RR už pred viac ako desiatimi rokmi.


Dunlop má najmladší a  najmodernejší sortiment hyperšportových pneumatík

Pre profesionálnych jazdcov – D213 GP Pro – na trhu od leta 2017

Pre sezónnych jazdcov na okruhu – GP Racer D212 – na trhu od januára 2017

Pre skúsených jazdcov na okruhu i pre jazdu na ceste – SportSmart TT – na trhu od marca 2018

Pre cestných jazdcov s príležitostným použitím na okruhu – SportSmart2 Max – na trhu od marca 2017


"Vďaka svojmu proaktívnemu a nepretržitému vývoju disponuje teraz Dunlop najnovším a najmodernejším sortimentom na trhu. Posledný rok intenzívneho uvádzania nových produktov na trh ukazuje, ako veľmi sa Dunlop venuje vývoju nových technológií. Urobili sme si čas, aby sme načúvali potrebám jazdcov. To nám pomohlo redefinovať náš sortiment, ktorý je teraz dôkazom toho, že rozumieme, ako sa postupne menia požiadavky rôznych typov hyperšportových jazdcov. V niektorých prípadoch môžu mať rovnaký stroj, ale spôsob a kombinácia jazdy môžu byť veľmi odlišné. Náš nový rad ponúka možnosť voľby, aby sa im dostalo pneumatík, ktoré budú presne zodpovedať ich potrebám," uviedol Dmitri Talboom, produktový manažér Dunlop Motorcycle Europe.