• 03-SEP-2017

Goodyear uvádza na trh všestranné univerzálne pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure

Bratislava, 18. apríla 2017 – Spoločnosť Goodyear uvádza na trh Wrangler All-Terrain Adventure, nové pneumatiky, ktoré pokračujú v odkaze vysoko hodnotenej rodiny pneumatík Wrangler. Tieto húževnaté a odolné pneumatiky sú ideálne pre jazdu v teréne, no perfektne sa hodia aj pre prevádzku na ceste. Vďaka ich všestrannosti môže vodič zísť z cesty, kedykoľvek sa mu zachce.

Rozmach vozidiel SUV

Modely SUV sú v celej Európe čoraz viac obľúbenejšie a ich výroba od roku 2012 prudko rastie[1]. V roku 2016[2] už „es-ú-véčka“ tvorili v Európe najväčší segment s celkom 15,14 miliónov novo registrovaných vozidiel, čo bolo o 6,5 % viac ako v roku 2015. Inými slovami, každý štvrtý predaný automobil v Európe bol model SUV. Pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure vychádzajú v ústrety požiadavkám vodičov SUV, ktorí si chcú užívať ako cestu po ceste, tak i mimo nej, a ponúkajú im výraznejšie terénne charakteristiky ako bežné SUV pneumatiky.

Húževnaté a odolné pneumatiky pre zážitok z jazdy v teréne

Konštrukcia pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure využíva ultra-silnú vrstvu tkaniny z vlákien Kevlaru®. Vrstva zosilňuje behúň a poskytuje silnú a spoľahlivú ochranu pred defektmi a poškodením pneumatiky, aby si vodiči mohli užívať bezstarostnú jazdu terénom. K vysokému stupni ochrany ďalej prispieva technológia Durawall™, ktorá zvyšuje odolnosť voči defektom a prerazeniu na bokoch pneumatiky .

Nové, otvorené bloky v ramene pomáhajú odstraňovať z behúňa blato a zaisťujú tak lepšiu trakciu v teréne priamo tam, kde je najviac potrebná.

Spoľahlivá priľnavosť pre maximálnu kontrolu nad vozidlom počas celej jazdy

Hrany behúňa pneumatík Wrangler All-Terrain Adventure prispievajú k prenosu sily medzi pneumatikou a povrchom cesty a dodávajú tak pneumatikám dostatočnú priľnavosť potrebnú pre spoľahlivé ovládanie a brzdný výkon.

Predĺžený kilometrový výkon

Konštruktéri značky Goodyear vylepšili dezén behúňa s cieľom rovnomernejšieho rozloženia tlaku v jazdnej stope. Výsledkom je vynikajúca hodnota kilometrového výkonu a skvelá výkonnosť pri jazde po ceste. Výsledky testov spoločnosti DEKRA preukázali, že pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure majú v priemere o 37% vyšší kilometrový výkon ako ostatné testované pneumatiky[3].

"Naša dlhá tradícia v segmente 4x4 a preukázateľná história vývoja pneumatík pre 4x4 a SUV, ktoré zbierajú rôzne ocenenia, nám umožnili vytvoriť pneumatiky Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, ktoré vodičom poskytujú plnú kontrolu nad vozidlom a dovoľujú im striedať ceste a terén, kedykoľvek sa im len zachce," povedal Martijn De Jonge, produktový riaditeľ obchodnej jednotky osobných pneumatík Goodyear v Európe, na Blízkom východe a v Afrike.

Pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure budú na trhu v 27 rozmeroch a môžu byť využité na vozidlách ako Land Rover Defender, Jeep Wrangler, Mercedes triedy G, Toyota Hilux, Toyota Land Cruiser alebo Volkswagen Amarok.[1] na základe interných dát

[2] na základe interných dát

Kevlar® je registrovaná obchodná známka E.I. du Pont de Nemours and Company

[3] Na prednej aj zadnej náprave, v porovnaní s priemernou životnosťou troch konkurenčných dezénov v segmente SUV / 4x4 (Bridgestone Dueler A / T, Dunlop Grandtrek AT3, General Grabber A / T). Testy vykonala na zákazku spoločnosti Goodyear v decembri 2016 Dekra. Testovacie vozidlo: Toyota Hilux 2.4- 4x4, rozmer pneumatík 265/65 R17 112T / S. Miesto skúšok: Dekra Testing Center (FP01B), Francúzsko. Správa / test číslo 16CPB34-389, minimálna hĺbka dezénu = 1.6 mm pre všetky drážky. Na prednej náprave je Wrangler AT / A z hľadiska kilometrového výkonu o 49% a na zadnej 25% lepšie ako priemer konkurenčných výrobkov, takže v priemere je o 37% lepší ako priemer testovaných konkurentov.