• 18-MAR-2018

Goodyear uvádza na trh nové Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

Spoločnosť Goodyear uvádza na trh najnovší prírastok rodiny Eagle F1 Asymmetric - pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 SUV. Ponúkajú účinnejšie brzdenie a lepšiu ovládateľnosť vozidla za akýchkoľvek podmienok na ceste.

Vysoká priľnavosť

Hlavným prínosom pneumatík Eagle F1 Asymmetric 3 SUV je technológia aktívneho brzdenia Active Braking Technology. Pri brzdení sa vďaka nej zväčšuje styčná plocha pneumatík s vozovkou, a teda aj ich priľnavosť, čo skracuje brzdnú dráhu na suchej i mokrej vozovke.1

Druhým dôležitým prínosom nových pneumatík je technológia Grip Booster, ktorá spočíva vo využití adhezívnejšej zmesi, vďaka ktorej sa pneumatiky viac lepia k povrchu vozovky. Zmes zvyšuje priľnavosť a zlepšuje správanie sa vozidla pri brzdení a ovládateľnosť.

Testy TÜV Süd na zákazku spoločnosti Goodyear tieto hlavné prednosti nových pneumatík potvrdili.

  • Na suchej i mokrej vozovke skracujú Eagle F1 Asymmetric 3 SUV brzdnú dráhu o 1,2 metra1


Stabilná ovládateľnosť                                                          

Konštruktéri značky Goodyear neúnavne pracovali na tom, aby zdokonalili dezén behúňa a využili pritom novú konštrukčnú technológiu špeciálne pre SUV. Nový kord v jednotlivých vrstvách pneumatiky pomáha zlepšovať ovládateľnosť vozidla pri vyšších rýchlostiach, optimalizovať tuhosť pneumatík v zákrutách a znižovať opotrebenie behúňa. Ďalšie zníženie opotrebenia behúňa priniesla optimalizácia prierezu pneumatiky a dezénu.

Všetky tieto opatrenia dopĺňa pridanie vrstvy UHP Cool Cushion Layer. Táto technológia zlepšuje ovládateľnosť vozidla pri súčasnom znížení valivého odporu. Výsledkom je vyššia hospodárnosť jazdy.

"Správanie sa pri brzdení je jednou z najdôležitejších charakteristík pneumatík, najmä na mokrých cestách. Preto nás tak teší, že naše Eagle F1 Asymmetric 3 SUV pri testoch preukázali v porovnaní s konkurenciou tak významné skrátenie brzdnej dráhy na suchej i mokrej vozovke," povedal Mike Rytokoski, Chief Marketing Officer spoločnosti Goodyear v Európe.