• 03-SEP-2017

Fulda uvádza na trh letné pneumatiky pre ľahké úžitkové vozidlá Conveo Tour 2

Bratislava, 11. apríla 2017 – Značka Fulda, výrobca kvalitných nemeckých pneumatík za dostupnú cenu, uvádza na trh ďalšiu generáciu letných pneumatík pre ľahké úžitkové vozidlá. Vďaka radu zdokonalení ponúkajú nové Conveo Tour 2 prevádzkovateľom ľahkých úžitkových vozidiel, ktorí sa usilujú o zníženie celkových nákladov na vlastníctvo vozidiel (TCO), vyššiu palivovú účinnosť a dlhšiu životnosť.

Fulda novými pneumatikami Conveo Tour 2 reaguje na aktuálny nárast v segmente letných pneumatík pre ľahké úžitkové vozidlá. Očakáva sa, že medzi rokmi 2016 and 2021 sa výroba vozidiel vybavených týmto typom pneumatík zvýši až o 12 %[1].

Lepšia palivová účinnosť a vysoká životnosť

Dezén EcoTread znižuje hodnotu valivého odporu. Tenké, rôzne orientované zárezy pomáhajú znižovať odpor pneumatiky pri jazde. Vďaka tomu sa pri deformácii pneumatiky uvoľňuje menej tepla, čo obmedzuje straty energie v podobe trecieho tepla. Výsledkom je zníženie spotreby paliva. Optimalizovaná konštrukcia a tvar styčnej plochy pneumatiky okrem toho tiež predlžujú jej životnosť.

Viacnásobné dezénové drážky AquaFlow zvyšujú odolnosť voči aquaplaningu

Behúň pneumatík Conveo Tour 2 obsahuje trojice rozsiahlych dezénových drážok v celej ploche behúňa. Zaisťujú účinné odvádzanie vody pri jazde na mokrej vozovke, čo zvyšuje odolnosť pneumatiky voči aquaplaningu. Dezén s kľukatými zárezmi a záberovými hranami ďalej zvyšuje priľnavosť pneumatík na mokrej vozovke.

Pneumatiky Conveo Tour 2 sú na trhu v 21 rozmeroch, vrátane rozmeru 235/65 R16C pre obľúbený Mercedes-Benz Sprinter.


[1] Globálna prognóza (IHS) 2016 v regióne EMEA