• 26-MAR-2018

Goodyear uvádí na trh nové Eagle F1 Asymmetric 3 SUV, vysoce výkonné pneumatiky pro modely SUV

Vysoce výkonné (UHP) pneumatiky zkracují brzdnou dráhu SUV

Praha, 19. března 2018 – Společnost Goodyear uvádí na trh nejnovější přírůstek rodiny Eagle F1 Asymmetric – pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 SUV. Nabízejí účinnější brzdění a lepší ovladatelnost vozu za jakýchkoli podmínek na silnici.

Vysoká přilnavost

Hlavním přínosem pneumatik Eagle F1 Asymmetric 3 SUV je technologie aktivního brzdění Active Braking Technology. Při brzdění se díky ní zvětšuje styčná plocha pneumatik s vozovkou, a tedy i jejich přilnavost, což zkracuje brzdnou dráhu na suché i mokré vozovce.[1]

Druhým důležitým příspěvkem nových pneumatik je technologie Grip Booster, spočívající ve využití adhezivnější směsi, díky níž se pneumatiky více lepí k povrchu vozovky. Směs zvyšuje přilnavost a zlepšuje chování vozu při brzdění a ovladatelnost.

Testy TÜV Süd na zakázku společnosti Goodyear tyto hlavní přednosti nových pneumatik potvrdily.

  • Na suché i mokré vozovce zkracují Eagle F1 Asymmetric 3 SUV brzdnou dráhu o 1,2 metru1Stabilní ovladatelnost   

Konstruktéři značky Goodyear neúnavně pracovali na tom, aby zdokonalili dezén běhounu a využili přitom novou konstrukční technologii speciálně pro SUV. Nový kord v jednotlivých vrstvách pneumatiky pomáhá zlepšovat ovladatelnost vozu při vyšších rychlostech, optimalizovat tuhost pneumatik v zatáčkách a snižovat opotřebení běhounu. Další snížení opotřebení běhounu přinesla optimalizace průřezu pneumatiky a dezénu.

Všechna tato opatření doplňuje přidání vrstvy UHP Cool Cushion Layer. Tato technologie zlepšuje ovladatelnost vozu při současném snížení valivého odporu. Výsledkem je vyšší hospodárnost jízdy.

Chování při brzdění je jednou z nejdůležitějších charakteristik pneumatik, zejména na mokrých cestách. Proto nás tak těší, že naše Eagle F1 Asymmetric 3 SUV při testech prokázala ve srovnání s konkurenty tak významné zkrácení brzdné dráhy na suché i mokré vozovce,” řekl Mike Rytokoski, Chief Marketing Officer společnosti Goodyear v Evropě.


Anchor[1] Ve srovnání s nejbližší nejlépe hodnocenou konkurenční pneumatikou. Testy provedla TÜV SÜD Product Service GmbH v říjnu 2017 na objednávku společnosti Goodyear Dunlop. Testované výrobky: Eagle F1 Asymmetric 3 SUV, Bridgestone Dueler H/P Sport; Michelin Latitude Sport 3, Pirellli P Zero Rosso. Rozměr: 255/50 R19 107Y; Testovací vůz: BMW X5; Lokalita: Mireval (F), Papenburg (D), Garching (D); Zpráva č.713117618G je přístupná na https://www.goodyear.eu/content/dam/gydu/page-assets/TUV-SUD-Tire-Test-2017-Report-No-713117618G-Goodyear-Eagle-F1-Asym-3-SUV.pdf