• 26-MAR-2018

Dunlop SportSmart TT – vítězné závodní technologie pro okruh i na silnici

    • pneumatiky využívají vítěznou technologii pro šampionáty EWC Mezinárodní motocyklové federace
    • technologie NTEC RT umožňuje měnit tlak v pneumatice tak, aby vyhovoval dynamickému použití na silnici i na okruhu
    • nový dezén běhounu ‚Speed Vent’ zajišťuje optimální regulaci teploty předních pneumatik
    • dynamické složení směsi přední pneumatiky snižuje námahu při řízení a zvyšuje přilnavost


Praha, 19. března 2018 – Společnost Dunlop odhalila podrobnější informace o technologiích, které přinášejí její nejnovější hypersportovní pneumatiky.

SportSmart TT jsou v pořadí již čtvrté nové hypersportovní pneumatiky, které Dunlop uvedl na trh od začátku roku 2017. Dokládají ambiciózní strategii rozvoje produktů značky.

Pneumatiky SportSmart TT Dunlop vyvíjel tak, aby vyhovovaly požadavkům jezdců, kteří chtějí používat stejné pneumatiky na silnici i na okruhu a kteří vyžadují nejvyšší možnou úroveň čistého výkonu, který je ještě použitelný i na silnici.

Nové pneumatiky pro všechny hypersportovní jezdce

Pro profesionální jezdce – D213 GP Pro – na trhu od léta 2017

Pro sezónní jezdce na okruhu – GP Racer D212 – na trhu od ledna 2017

Pro zkušené jezdce na okruhu i pro jízdu na silnici – SportSmart TT – na trhu od března 2018

Pro silniční jezdce s příležitostným použitím na okruhu – SportSmart2 Max – na trhu od března 2017


Vítězné technologie z Isle of Man TT a FIM Mistrovství světa endurance

TT v názvu pneumatik znamená „Track Technology". Zkušenosti značky z okruhů přitom dokládá bohatý seznam závodů.

Dunlop v nových pneumatikách zúročil poznatky ze sportovních úspěchů Iana Hutchinsona a Michaela Dunlopa, kteří v roce 2017 zvítězili v závodech Isle of Man TT Superbike a Senior, stejně jako zkušenosti získané s GMT94 při vítězství v Mistrovství světa endurance Mezinárodní motocyklové federace, jehož součástí byl jak závod Bol d’Or, tak Le Mans 24 Hodin.

Speciálně pro tyto závody vyvinul Dunlop nový polymer v zájmu zvýšení přilnavosti a životnosti pneumatik. V nových Dunlop SportSmart TT polymer našel využití jako součást směsi MultiTread. Bylo prokázáno, že přispívá k stabilní výkonnosti v širokém rozsahu provozních podmínek, což je právě při jízdě jak po silnici, tak i na závodním okruhu životně důležité.


Technologie NTEC přechází na NTEC RT

V pneumatikách SportSmart TT Dunlop představuje novou technologii NTEC RT (Road and Track – silnice a okruh). NTEC RT umožňuje vyladit hustění zadní pneumatiky tak, aby se maximalizovala styčná plocha při jízdě na okruhu. V silničním provozu mohou jezdci využívat standardní, výrobcem doporučený tlak, zatímco při jízdě po okruhu si mohou zvýšit kontaktní plochu pneumatiky s povrchem okruhu až o 24 %. Díky NTEC je jim tak dostupná přilnavost, která se blíží 100 % přilnavosti speciálních pneumatik pro závodní okruh.

Novinka SV Tread

Vizuálně nejpůsobivějším prvkem pneumatik SportSmart TT je charakteristický dezén běhounu se speciálními „rychlostními průduchy“ Speed Vent. Běhoun ‚SV-Tread‘ zajišťuje optimální teplotu díky důmyslně navrženému rozložení dezénových drážek a stopy. Přední pneumatika se při jízdě vpřed chladí přímo aerodynamickým prouděním vzduchu. V zatáčkách pak SV-Tread zdokonaluje rozevírání a zavírání dezénových drážek, což zlepšuje přilnavost a pohlcování uvolňovaného tepla.

Dynamické složení směsi přední pneumatiky

Konstrukce a tvar průřezu nových pneumatik byly prověřeny v motoristickém sportu a poskytují jezdcům přesně takovou zpětnou vazbu, kterou si vždy přáli. Cílem zkušeného testovacího týmu společnosti Dunlop bylo dosáhnout co neúčinnější kombinace pohyblivosti a stability, což vedlo konstruktéry k vývoji nového řešení při využití konstrukce bezešvého pásu (jointLess belt; JLB) a viskózových vrstev. To vše spolu s novým složením směsi poskytuje uživatelům pneumatik SportSmart TT maximální sebedůvěru při zvládání velmi rychlé jízdy.


Xavier Fraipont, Managing Director, Dunlop Motorcycle Europe, je na úsilí vývojového týmu hrdý. „Uvedení čtyř nových hypersportovních pneumatik na trh v průběhu jediného roku je důkazem mimořádné kvalifikace a pružnosti našeho technického centra. Naše závodní i silniční pneumatiky vyvíjí stejný tým a tato synergie nám umožňuje velmi rychle uplatňovat znalosti získané při vítězných vytrvalostních a silničních závodech i v našem sortimentu silničních pneumatik. Dunlop SportSmart TT přináší nejnovější technologie, jako například inovativní NTEC RT a běhoun SV Tread, a dotváří nejmladší a nejmodernější řadu hypersportovních pneumatik na trhu," řekl.


Pro další informace o značce Dunlop navštivte www.dunlop.cz nebo sledujte twitterový účet @DunlopMoto